Här är resultaten:
http://www.thezonefc.com/results2.asp?CompetitionID=638
http://www.studiobigmouth.com/bigmouth/foto/blod.jpg
Östling träffar Klingsell
Jag är jävig men jag tyckte det var den bästa galan vi arrangerat. Vad tyckte ni andra?
Här är resultaten:
http://www.thezonefc.com/results2.asp?CompetitionID=638
http://www.studiobigmouth.com/bigmouth/foto/blod.jpg
Östling träffar Klingsell
Jag är jävig men jag tyckte det var den bästa galan vi arrangerat. Vad tyckte ni andra?
Har du fler bilder? gärna från Per Fridens match![]()
Tog tåget ner och kollade, (kom dessutom rätt rimligt undan med hotell och allt), och blev fan inte besviken. Bra gala med flertalet sköna fighter. Alexanders överkörning, Anders och Peters krig och August fight var bara några av höjdpunkterna. Publiken var också hur skön som helst.
När jag kliver ut från stationen i Stockholm så såg man Bielkheden också. Var bara som hastigast, hann inte ens gratulera till segern senast eller nåt, men det var coolt ändå, haha.
En bild som jag har "fulredigerat"
http://lovetu.blogg.se/images/2008/fight_21128335.jpg
War pancrase!!!
Segt?
Winner: Per Friden - RSC (referee stops contest)
Time: 5:00 R1
jag vet ju inte vad som hände men det känns rätt surt att bli stoppad på secunden :P
När ska alexander sluta matas med oskyldiga offer :P (alla han möter får ju äta bajs med stora sleven)
Kul att se att Whalen fick köra en 3 ronders.
Motståndaren blev mer eller mindre knockad precis i samband med avblåsningen för rond ett om jag inte missuppfattade det hela totalt. Han var alldeles för snurrig för att kunna fortsätta fighten tolkade jag det som, vinglade en hel del.Originally Posted by N1clas
Alexanders motståndare var faktiskt en rätt meriterad kickboxare och boxare tyckte jag mig läsa på "skärmen". Har ingen vidare syn, men fick det till att han hade rätt imponerade record i de båda. Rätta mig om jag har fel någon!
Jo, killen hade fightats i K1.Originally Posted by jr162
Hur såg matchen ut, som mot Minonzio, Pang Pang - stående, sen ner på marken och mer Pang Pang tills domaren tycker synd om killen?
Ja han var ju mer eller mindre knockad iaf, hade svårt att ta sig till sin ringhörna på egen hand. Läkaren var inne och tittade till honom och gav klartecken att han kunde fortsätta.
Men sen när han reste sig snubblade han in i killen som torkade mattan och såg ut att ha svårt att hålla balansen. Så ringdommarnen bröt matchen precis innan rond 2 kunde starta.
Tyckte Shockwave var en riktigt bra gala, inte lika spännande som förra kanske, men den var ändå riktigt bra.
August Walléns publikstöd var helt vansinnigt! Blev bra tryck i lisebergshallen, speciellt under hans entrence.
Alexanders match: Motståndaren missar en spark, Alex e på honom och bankar, ner på marken, bankar från topp. Handduken flyger in.
Haha, underbar recap av Alexanders match!Originally Posted by per
![]()
Den där går nog att applicera på dem flesta av hans matcher, förutom att det varierar lite mellan vad som stoppar hans matcher, handduk, motståndare, domare, variation helt enkelt!
Jag tyckte att det var riktigt riktigt bra. Allt flöt på, bra tempo och ALLA matcher var bra. Ingen LnP, bara högt tempo och kvalitéts MMA.
Tyckte jag också att det var grymt. :-)
Hur var Oskar's match?Originally Posted by Divve
Vad hade Alex motståndare för MMA och K-1/Thai Record?
Här har du info:Originally Posted by Sirre
http://www.thezonefc.com/fighters.asp?FighterID=2589
Gick snabbt, jag är väl lagom partisk, men tyckte han dominerade ganska bra. Vann på choke om jag inte minns mig fel. Såg mats komma ut med honom i röd hood, han såg inte så glad ut, stackarn. :-(Originally Posted by Sprawler
satt och kikade igenom filmen,inte varje dag någon lyckas få folk att tappa på stryp/neckkranka ifrån guarden..
får testa den på måndag =)
Friden är riktigt intressant, jävla vilken GnP.
Nåt material på typ youtube eller motsvarande?
Vill inte ge iväg för mycket men han kör jääävligt hårt på klubben med gnpOriginally Posted by Venom
![]()