Fartfyllda matcher men inga prestationer som stod ut direkt.
Brookins ÄR kass. Jag hade det på känn och det bekräftades för mig i denna match. Han kan ingenting, hålla mot buren utan att göra något är ingen strategi och stående är han helt bortkommen. Inget vidare, helt rätt dömt. 30 - 27 till Koch.
Court McGhee däremot imponerar. En riktig slitvarg med galen kondition och en riktigt plågande stil för motståndaren.
Shields vs Ellenberger då! Vilket avslut, vackert!
Det räcker inte att vara en toppgrappler om man är helt värdelös stående jake shields, det gör inte det. sopa! Skönt att någon äntligen lyckades utnyttja den enorma luckan i shields game och avslutade den kaxige grapplern. Ellenberger såg bra mycket bitigare ut än shields och när han slängde shields till mattan i det första clinch-försöket kunde man börja ana vart matchen skulle ta vägen.



LinkBack URL
About LinkBacks
Reply With Quote

Hoppas dom matchar belcher snart igen och tar tillvara på hans momentum. Dom ville ju ha honom som titelutmanare innan han skadade ögat så nu är det bara tillbaks upp på hästen igen!

